AKC
Warszawski bieg jest nazywanym jednym z najbardziej klimatycznych w Polsce, ze względu na towarzyszące mu rekonstrukcje walk oraz oświetloną zniczami trasę, biegnącą przez ulice, które były świadkami powstańczego zrywu.

W gronie startujących nie zabrakło tradycyjnie również reprezentacji Wojskowego Klubu Biegacza „META” z Lublińca, spośród których Karolina Pilarska wygrała bieg wśród kobiet. 10 kilometrów pokonała w 35 minut 47 sekund.

Tym samym została zwyciężczynią drugiej imprezy z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” – poza powstańczym tworzą je też biegi upamiętniają odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz uchwalenie Konstytucji 3 maja. Szer. Pilarska wcześniej została też liderką Biegu Konstytucji 3 Maja.

Swój kolejny sukces święciła także kolejna nasza utytułowana reprezentantka Diana Gołek. Została ona zwyciężczynią biegu Deutsche Post Ladies Run Dortmund (Niemcy).

W biegu na dystansie 5 km prowadzącym krętymi uliczkami Dortmundu rywalizował o ponad 2000 kobiet.

- W nagrodę dostałam to bez czego żadne niemieckie zawody nie mogą się zakończyć, czyli piwo i to w 3 litrowym kuflu - oczywiście bezalkoholowe - relacjonuje zwyciężczyni.

W minioną sobotę, 23 lipca w Koszwicach odbyła się 6. edycja Biegu Kamiennego. W tej kameralnej imprezie zorganizowanej przez klub Start Koszwice, wzięło udział blisko 200 uczestników. Dzieci rywalizowały na dystansach 100,200 i 400 m, natomiast dorośli na dystansie 10 km.

Klub WKB META Lubliniec reprezentowała liczna, 18 osobowa grupa zawodników. W biegu Bieg klas 4-6 wśród dziewcząt zwyciężyła Julia Kwoka, a Konrad Kubisz był 4 wśród chłopców. W biegu gimnazjalistów zwyciężył Karol Kubisz, a Sławek Bensz był 2.

W biegu głównym, na miejscu 3 uplasował się Adam Wałowski z wynikiem 38,13. W swoich kategoriach 1 miejsca wywalczyli: Mateusz Kmieć i Krzysztof Szwed, a miejsce 3 zajął Henryk Kocyba.