Bieg po Choinkę w Lublińcu [ZDJĘCIA]. Na starcie tradycyjnego biegu stanęło 270 zawodników, a najszybsi byli Adam Stec i Katarzyna Laskowska

BR
Tradycyjnie jak co roku w Lublińcu tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbył się Bieg po Choinkę. Na starcie biegu o dystansie 5 km stanęło 270 zawodników. Najszybsi byli Adam Stec i Katarzyna Laskowska.

Biegacze startowali obok lublinieckiej Leśniczówki. Wśród mężczyzn na pięciokilometrowej najlepszy był Adam Stec, który triumfował z czasem 15:50. Zwycięzca reprezentuje KS Warszawiankę, chociaż pochodzi z Lublińca.

Dwa kolejne miejsca na podium zajęli: Jakub Lysko (WKB Meta Lubliniec) - czas 16:11 oraz Paweł Wylężek (Lecymy Durś) - czas 17:06.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Laskowska z IBteam Gliwice (20:19) przed Beatą Pancylejko (21:05) z Rajsport Active Opole i Wiktorią Osyrą z Falstartu Rudniki.

Organizatorem biegu była WKB Meta Lubliniec.