5 powodów, dla których Polacy wybierają VOD zamiast tradycyjnej telewizji

Materiał partnera zewnętrznego T-mobile
W ostatnich latach dynamicznie zmienia się sposób wyszukiwania informacji w internecie i konsumowania mediów. Na pierwszy rzut poszło radio, które częściowo przeniosło się do sieci, aby nie tracić słuchaczy na rzecz YouTube’a. W ślad za nim poszła prasa. Była to rewolucja, którą poniekąd wywołali sami czytelnicy, którzy coraz tłumniej przenosili się do internetu. Teraz czas na telewizję. Czy jednak na rynku są już oferty odpowiadające na te nowe trendy w konsumowaniu treści wideo?

[wytloczenie][/wytloczenie]Pamiętacie czasy, kiedy musieliśmy dostosowywać harmonogram dnia do ulubionych programów telewizyjnych i filmów? A może mieliście ulubioną wypożyczalnię kaset wideo, w której na premiery filmowe trzeba było czekać tygodniami, bo kolejka zapisana w zeszycie była naprawdę długa?

Wszystko zrewolucjonizował internet i coraz częściej, zamiast wypożyczać kasety, sięgaliśmy po internetowe źródła z filmami wideo. Mimo wszystko, do momentu, kiedy na rynek nie wkroczyły kolejne platformy streamingowe, tradycyjna telewizja wygrywała z internetem w każdej kategorii wiekowej.

Usługa wideo na żądanie (ang. video on demand, VOD) diametralnie zmieniła sposób konsumowania przez nas treści wideo. Przyczyniła się do tego również dostępność szybkiego internetu, chęć korzystania z mediów w sposób mobilny, a także coraz bardziej zaawansowane urządzenia, które dają nam możliwość wygodnego i sprawnego oglądania filmów w wysokiej jakości.

Czym dokładnie jest wideo na żądanie?

Wideo na żądanie (VOD) umożliwia oglądanie ulubionych filmów i programów telewizyjnych w dowolnym czasie, zamiast trzymania się harmonogramu ustalonego przez tradycyjnych dostawców telewizji (kablowej / satelitarnej).

Czasami treści poszczególnych platform dostępne są tylko po wykupieniu subskrypcji lub dla zalogowanych członków, podczas gdy inne będą dostępne dla wszystkich. Ten drugi model często przyjmują media, które chcą rozszerzyć swoją działalność z tradycyjnych kanałów, czyli stacje telewizyjne.

Początkowo proponowano nam po prostu nadrobienie odcinków, których nie mogliśmy obejrzeć o danej godzinie w telewizji. Promowano również płatną wersję, dzięki której wyjątkowo niecierpliwi mogli oglądać seriale przedpremierowo i bez reklam.

Subskrypcyjne usługi VOD, takie jak Netflix, Amazon Prime Video i Ipla, dosłownie podbiły świat wideo i zmieniły sposób oglądania filmów. Miliony ludzi odcinają kabel i przełączają się do usług przesyłania strumieniowego online, aby uzyskać dostęp do preferowanych płatnych kanałów telewizyjnych.

5 zalet VOD, o których powinieneś wiedzieć

1. Wygoda

Obecnie usługi VOD są dostarczane przez platformy takie jak np. Netflix czy Amazon Prime Video, w których możesz wybierać filmy z katalogu i oglądać je w dowolnym momencie, gdziekolwiek chcesz i tak często, jak chcesz. W przeciwieństwie do tradycyjnych stacji, które dostępne są tylko na jednym stacjonarnym urządzeniu, czyli telewizorze.

2. Łączność

Niezależnie od wybranego urządzenia, platformy VOD wymagają jedynie podłączenia do internetu. Coraz częściej jednak możemy korzystać z treści wideo również bez internetu, bo platformy pozwalają użytkownikom na krótki czas ściągnąć pewną ilość filmów, które możemy obejrzeć później np. w samolocie.

3. Cena
Koszt subskrypcji to tylko niewielka część tego, co zapłacilibyśmy za najwyższy pakiet kablówki. Cena okazuje się jeszcze korzystniejsza, jeżeli pomyślimy o pakiecie usług z internetem światłowodowym i abonamentem komórkowym. Takie oferty dostępne są np. w T-Mobile i można je mieć wszystkie wygodnie na jednym rachunku.

4. Różnorodność
Dostawcy usług VOD oferują szeroką gamę filmów i programów telewizyjnych, które obejmują wiadomości, sport, klasyczną telewizję, całe seriale i produkcje z różnych dekad.

5. Urządzenia dla VOD
Wygoda przy rozrywce to podstawa, a taką właśnie wygodę daje możliwość oglądania filmów z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i tyle razy, ile razy chcemy. Do tego dochodzi wybór (nasz wybór) odpowiedniego urządzenia. W pociągu chętnie skorzystamy ze smartfonu, na deszczowych wakacjach lub w sypialni z laptopa, ale kiedy już przygotujemy popcorn i ciepłą herbatę, chcemy rozsiąść się przed dużym ekranem telewizora. I możemy.

Oferty pakietowe, takie jak te z T-Mobile, pomagają nam dodatkowo dobrać odpowiedni sprzęt w ramach abonamentu, który pozwoli nam na wygodne korzystanie z dobrodziejstw VOD.

Pytanie, które zadają sobie wszyscy wydawcy i widzowie, to czy niedługo tradycyjna telewizja zniknie. Na pewno nie unikniemy korzystania z VOD, zwłaszcza jeżeli mamy dzieci. Ale potrzeby całej rodziny i model korzystania z mediów jest bardzo różny wśród domowników. To, co zdecydowanie możemy zrobić dla własnej wygody to połączyć wszystkie te usługi jednym rachunkiem, aby nie utonąć w morzu małych płatności za internet, telefon i VOD.

Sprawdź, które platformy dostępne są w ramach pakietów T-Mobile i ile zaoszczędzisz, korzystając z oferty u jednego operatora.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: 5 powodów, dla których Polacy wybierają VOD zamiast tradycyjnej telewizji - Tygodnik Ostrołęcki

Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto