MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

1500 zł na zakup komputera dla dzieci z rodzin rolniczych. Sprawdź kryteria! Jak wypełnić wniosek?

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
1500 zł na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej. Jakie są kryteria przyznawania dotacji i jak wypełnić wniosek?
1500 zł na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej. Jakie są kryteria przyznawania dotacji i jak wypełnić wniosek? arc
Ministerstwo Rolnictwa ogłosiło kolejną formę pomocy dla rolników. Każda rodzina z minimum dwójką dzieci i która spełni inne warunki, będzie mogła ubiegać się o dofinansowanie do zakupu komputera i akcesoriów w wysokości 1500 zł. Wnioski można składać do 30 grudnia 2020 roku. Czasu jest zatem niewiele, a kryteria są dość surowe. Jak wypełnić wniosek?

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że zabiegając o wyrównanie szans dla wszystkich dzieci, uzyskało zgodę na dofinansowanie zakupu komputerów dla dzieci z rodzin rolniczych.

– W edukacji wszystkie dzieci muszą mieć równe szanse. Eliminujemy wykluczenie tych z mniej zamożnych rolniczych rodzin. Zapraszam do składania wniosków o wsparcie – apelował minister Grzegorz Puda i dodał, że rolnicy również muszą zapewnić dzieciom warunki do zdalnego nauczania.

1500 zł na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej. Jakie są kryteria przyznawania dotacji i jak wypełnić wniosek?
Czytaj więcej, kliknij poniżej w galerię:

Do kiedy składać wnioski o dofinansowania na komputer?

Dofinansowanie obejmuje zakup komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

– Jak wiemy, nie każdą rodzinę stać na zapewnienie odpowiedniego sprzętu. Wprowadzamy dofinansowanie na zakup komputera dla dziecka. Dofinansowanie przewidziane jest w kwocie do 1500 zł, a wnioski do Powiatowych Biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa należy składać do 30 grudnia – powiedział szef resortu rolnictwa.

Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę

Pomoc będzie przysługiwała rodzinie:

  • w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
  • w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
  • w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
  • która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Wsparcie będzie przyznawane jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica lub opiekuna.

Jak wypełnić wniosek?

WNIOSEK W FORMIE PDF: PDF

Wniosek należy wypełnić czytelnie, drukowanymi literami, bez skreśleń i poprawek oraz w oznaczonych polach złożyć czytelny podpis (imię i nazwisko) wraz z podaniem daty wypełnienia wniosku. Instrukcję wypełniania wniosku można prześledzić w naszej galerii zdjęciowej.

Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć:

  • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
  • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
  • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką – w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 r.
  • Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

Jak przekazać wniosek o 1500 zł na komputer?

Wniosek można przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać za pośrednictwem operatora pocztowego. Można go także dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość, pod warunkiem zachowania terminu wpływu wniosku do dnia 30 grudnia 2020 r. do Biura Powiatowego ARiMR. Jeżeli wniosek jest składany za pośrednictwem wrzutni, a składający chce otrzymać potwierdzenie jego przyjęcia powinien do wniosku załączyć prośbę o przesłanie potwierdzenie ze wskazaniem jego formy (np. telefonicznie, e-mail, itp.).

Szczegółowe informacje i wnioski można uzyskać uzyskać w punktach informacyjnych w biurach powiatowych ARiMR i oddziałach
regionalnych ARiMR oraz pod numerem bezpłatnej infolinii – tel. 800 38 00 84 lub +48 22 595 06 11.

1500 zł na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej. Jakie są kryteria przyznawania dotacji i jak wypełnić wniosek?
Czytaj więcej, kliknij poniżej w galerię:

1500 zł na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej. Jakie są kryteria przyznawania dotacji i jak wypełnić wniosek?

1500 zł na zakup komputera dla dzieci z rodzin rolniczych. S...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto