To już XXV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Literacki „Pudełko moich marzeń”, jaki organizuje Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. To propozycja dla osób wieku od 6 do 19 lat.
Do konkursu wpłynęło ponad 250 prac plastycznych i literackich.
Konkurs plastyczny Pudełko Moich Marzen
Na konkurs 227 prac nadesłali: szkoły podstawowe nr 2, 9, 10 i 12 ze Zduńskiej Woli, Szkoła Podstawowa w Charłupi Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Izabelowie, Szkoła Podstawowa w Krobanowie, Szkoła Podstawowa w Prusinowicach, Szkoła Podstawowa w Szadku, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach, Szkoła Podstawowa w Zapolicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Zduńskiej Woli, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach, Zespół Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli, Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie, Młodzieżowy Dom Kultury przy Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze, Młodzieżowy Dom Kultury
w Krasnymstawie, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, Pałac Młodzieży w Koszalinie oraz zgłoszenia indywidualne.
Prace oceniło jury w składzie: Witold Rajczak – Dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Marcin Grabia – Nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli oraz Dorota Rosińska – Nauczyciel, plastyk w szkole Podstawowej Nr 11 w Zduńskiej Woli.
Konkurs plastyczny - wyniki
KATEGORIA WIEKOWA 6-9 LAT
- Laura Szabat, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
- Krzysztof Batogowski, Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze
- Carlos Hawryluk, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
- Wyróżnienie: Julian Grześkiewicz, Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnieńw Jeleniej Górze
KATEGORIA WIEKOWA10-12 LAT
- Łucja Fajks, Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze
- Wiktoria Sujecka, Szkoła Podstawowa w Izabelowie
- Pola Rega, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.
- Wyróżnienie: Aleksandra Lasota, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie
KATEGORIA WIEKOWA13-15 LAT
- Amelia Barczewska, Szkoła Podstawowa w Charłupi Wielkiej
- Hanna Adamek, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
- Sara Mróz, Szkoła Podstawowa w Prusinowicach
- Wyróżnienie: Lena Kanty, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
KATEGORIA WIEKOWA 16-19 LAT
- Wiktoria Kurzyńska, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
- Julia Kuraś, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
- Magdalena Morawska, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy
- Wyróżnienie: Ada Zych, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Konkurs literacki Pudełko moich marzeń
Na konkurs 29 prac w kategorii poezja i 17 prac w kategorii proza nadesłali: szkoły podstawowe nr 9, 11 i 13 w Zduńskiej Woli, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Zduńskiej Woli, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach, Szkoła Podstawowa w Izabelowie, Szkoła Podstawowa w Krobanowie, Szkoła Podstawowa w Kwiatkowicach, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli, Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi, Zespół Szkół Ponadpodstawowych – Liceum Ogólnokształcące w Szczercowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu oraz zgłoszenia indywidualne.
Prace oceniło jury w składzie: Tadeusz Zawadowski - poeta zrzeszony w Związku Literatów Polskich, członek Klubu Literackiego „Topola”, Lilla Latus poetka zrzeszona w Związku Literatów Polskich, 3. Piotr Paszkiewicz - nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli.
Konkurs literacki - wyniki
KATEGORIA POEZJA:
Kategoria wiekowa 6 – 9 lat:
- I, II i III miejsca nie przyznano
- Wyróżnienie: Lena Subczyńska, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach
Kategoria wiekowa 10 – 12 lat:
- Julia Janina Cyran, zgłoszenie indywidualne Maja Sysio, Szkoła Podstawowa w Krobanowie
- Oliwia Glinkowska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zduńskiej Woli
- Anastazja Matusiak, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach
Kategoria wiekowa 13 - 15 lat:
- Michał Zakłos, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach
- Maria Filipiak, zgłoszenie indywidualne
- Grzegorz Sobkiewicz, zgłoszenie indywidualne – Stalowa Wola
- Wyróżnienie: Michalina Joanna Ograbek, Szkoła Podstawowa nr 13 w Zduńskiej Woli
W kategorii wiekowej 16 – 19 latnie przyznano nagród ani wyróżnień
KATEGORIA PROZA:
6 - 9 lat:
W tej kategorii wiekowej nie zgłoszono prac literackich.
10 – 12 lat:
- Anastazja Matusiak, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach
- Hanna Plichta, zgłoszenie indywidualne
- Paweł Kurek, Szkoła Podstawowa w Kwiatkowicach
13 – 15 lat:
- Iga Urbanek, Szkoła Podstawowa w Krobanowie
- Iga Radzioch, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie
- Rozalia Rzeźnik, Szkoła Podstawowa w Izabelowie
16 – 19 lat:
- I i II miejsc nie przyznano
- III miejsce: Kamil Masłowski, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie
- Wyróżnienie: Lena Półgrabia, II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli.
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?