MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Malowali i zwiedzali zabytki

Żaneta Gajda
Nadbrzeże Wisły, malownicze krajobrazy co krok. Fot. Arc
Nadbrzeże Wisły, malownicze krajobrazy co krok. Fot. Arc
Najzdolniejsze dzieci z całego województwa śląskiego spędziły pod okiem instruktorów plastyki cztery dni w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Plastyczna integracja W XII Warsztatach Plastycznych dla Dzieci Szczególnie ...

Najzdolniejsze dzieci z całego województwa śląskiego spędziły pod okiem instruktorów plastyki cztery dni w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Plastyczna integracja

W XII Warsztatach Plastycznych dla Dzieci Szczególnie Uzdolnionych Województwa Śląskiego wzięło w tym roku udział 25 dzieci w wieku od 11 do 16 lat z Żor, Dąbrowy Górniczej, Poczesnej, Lublińca, Myszkowa, Częstochowy i Wręczycy Wielkiej. Dzieci reprezentowały szkoły podstawowe, gimnazja i kluby kultury.

Czuwali specjaliści

Opiekę zarówno wychowawczą, jak i merytoryczną nad uczestnikami sprawowały: Ewa Gimińska, instruktor plastyki Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, Barbara Szyc, artysta plastyk z Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie i Małgorzata Chebel, instruktor plastyki częstochowskiego Regionalnego Ośrodka Kultury. Cel jaki postawiono warsztatom to nie tylko kształtowanie umiejętności warsztatowych i rozwijanie wyobraźni początkujących plastyków, ale również integracja środowiska artystycznego całego województwa.

Lekcje w plenerze

Warsztaty dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Tym razem na miejsce plastycznej szkoły wybrano Kazimierz Dolny nad Wisłą.

Czterodniowy pobyt był połączeniem zwiedzania i plenerowych lekcji. Dzieci, z blokami rysunkowymi w rękach, codziennie zwiedzały inne zabytki i ciekawe miejsca, przy okazji poznawały związaną ze sztuką terminologią, a potem w różnych technikach wykonywały związane z nimi obrazy, rysunki czy fotografie. Opiekunki zaś zwracały baczną uwagę na barwę, proporcje i perspektywę w tworzonych dziełach.
Warsztatowa grupa zwiedziła m.in. Górę Trzech Krzyży, Wzgórze Zamkowe, Muzeum Nadwiślańskie, Wąwóz Korzeniowy i wybrane galerie autorskie. Wspaniała zabytkowa architektura centrum Kazimierza i znajdujące się w jego okolicach panoramiczne punkty widokowe, malownicze nadbrzeże Wisły oraz Nadwiślański Park Krajobrazowy stanowiły wspaniałą inspirację dla młodych twórców.

Przyjdź na wystawę

Ewa Gimińska z radością przyznaje, że wszystkim uczestnikom warsztaty dały bardzo wiele. W ten przyjemny sposób nauczyli się dużo, a prace, które powstały w trakcie zajęć są naprawdę wspaniałe. Wszyscy będziemy mogli je oglądać już za tydzień. W piątek 18 czerwca w samo południe w galerii lublinieckiego Domu Kultury odbędzie się wernisaż prac, na który przyjadą wszyscy młodzi autorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto