WKB Meta Lubliniec rozpoczęła 2014 rok w biegu [FOTO]

Krzysztof Szwed
WKB Meta Lubliniec: Bieg Noworoczny 2014
WKB Meta Lubliniec: Bieg Noworoczny 2014 Fot. WKB Meta Lublinic
WKB Meta Lubliniec tradycyjnie nowy rok rozpoczęła aktywnie. W pierwszej imprezie sportowej zorganizowanej w 2014 roku – XII Biegu Noworocznym w Lublińcu, wystartowała rekordowa liczba 107 uczestników.

WKB Meta Lubliniec zaraża pasją biegania coraz więcej ludzi. Dowodem jest rosnąca z każda imprezą liczba uczestników. Pierwszy w 2014 roku bieg okazał się rekordowy. Wystartowało w nim aż 107 zawodników.

Trasę o długości 2600 m najszybciej pokonali: Zenon Nowak z Woźnik i Karolina Pilarska z WKB Meta. Zwycięzca rywalizacji mężczyzn wygrał z czasem 00:09:02 i o 3 sekundy wyprzedził Krzysztofa Skibę oraz o 12 sekund Mariusza Zembronia (obaj WKB Meta).

Wśród pań wygrała Karolina Pilarska, która uykończyła bieg z czasem 00:09:47. Drugie miejsce zajęła Monika Lis z WKB Meta (czas: 11,05), a trzecie Anna Bryś z Lublińca (11,29).

– Przed rokiem w naszej kameralnej imprezie startowało 50 osób. Tym razem frekwencja skoczyła o ponad 100 procent. Sądzę, że wielu nowych biegaczy odważyło się na start w zawodach dlatego, iż w porównaniu do ubiegłego roku skróciliśmy trasę – komentuje Zbigniew Rosiński, wiceprezes lublinieckiej Mety.