Koleje Śląskie za darmo! W poniedziałek, 12 stycznia, kierowcy znów będą mogli jeździć za darmo Kolejami Śląskimi. Powodem jest prognozowana na ten dzień fatalna jakość powietrza w naszym regionie.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu wystarczy mieć ze sobą ważny dowód rejestracyjny auta. Co ważne, nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż też osobę towarzyszącą.

Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃWiadomości

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Piotr (gość)

Co za bezsensowna akcja... Proponuję jeszcze z okazji smogu rozdać po jednym pączku wszystkim urodzonym w piątek.

Czytelnik (gość)

Matko, w redakcji same kopiuj-wklejki pracują? Ile jeszcze razy bezrefleksyjnie będą Państwo kopiować gotowe teksty z KZK GOP albo Kolei Śląskich? W NASZYM WOJEWÓDZTWIE przyczyną smogu są kopciuchy, palenie byle jakim węglem, brak podpięcia do sieci ciepłowniczej większości miasta. To są przyczyny przekroczenia norm, a nie samochody! Ja nie mówię, też uważam, że w centrach powinno się ograniczać ruch samochodów, jeśli chcemy aby wrócili do centrum ludzie, ale to są ZUPEŁNIE różne tematy. Błagam, Redakcjo, myślcie!

Demokrata (gość)

Po raz kolejny zapytam co w tym durnym kraju robi Rzecznik Praw Obywatelskich? Co na to KONSTYTUCJA? To przecież jawne łamanie prawa! Wszyscy jesteśmy jednakowo traktowani? według koleji slaskich, raczej nie! Do dzieła, nierobie pseudorzeczniku moich praw Gdzie ci co na ulicach wołają konstytucja!?

Pegaz Ass (gość)

Niekoniecznie. Akurat jutro muszę się wybrać do Myszkowa, więc zostawię auto pod domem i wybiorę się tam pociągiem. Jedna kopcąca puszka mniej, zawsze coś...

Nitek (gość)

Jest to najgłupszy przepis w walce o czyste powietrze ponieważ osoby , które stale jeżdżą pociągiem do pracy nic na tym nie zyskają bo zapewne maja kupiony i tak bilet miesięczny, a osoby które jeżdzą samochodami i tam nadal będa jeżdzić samochodami.

Mieszkaniec Żywca (gość)

I jak pokazuje doświadczenie od tych darmowych przejazdów powietrze w Żywcu staje się nagle krystalicznie czyste. Likwidować należy przyczyny , a nie skutki. Za taki jeden dzień darmowych przejazdów z państwowych pieniędzy idzie po kilka milionów złotych. Pomyślmy czy za te kilka milionów nie lepiej było by wymienić ludziom piece lub zrobić jakieś systemowe dofinansowanie do rachunków za gaz ?