(© mat. pras.)

Jeden z najbardziej cenionych i wszechstronnych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej w listopadzie wystąpi w Krakowie i Warszawie.

James Newton Howard działa na scenie muzycznej od trzydziestu lat. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 filmów różnych gatunków. Hitem, który przyniósł Howardowi niekwestionowaną sławę, była komedia „Pretty Women”. Fabuła, aż prosiła się o wyjątkową oprawę muzyczną.

Kolejnym niewątpliwym sukcesem był film „Książę Przypływów”, za który Howard otrzymał nominację do Oscara.
Mówiąc o jego zdolnościach i elastycznym podejściu, pozwalającym tworzyć muzykę do różnych gatunków filmowych, nie sposób nie wymienić „Lęku pierwotnego” czy „Szóstego zmysłu”, thrillerów psychologicznych. Tworząc do nich muzykę, Howard wykorzystał niewielką orkiestrę symfoniczną, której charakteru dodały dźwięki syntetyczne. W tym przypadku postawił na instrumenty klasyczne z mocnym naciskiem na smyczkowe.
Później były jeszcze takie kultowe filmy, jak: „Ścigany”, „King Kong” czy „Igrzyska Śmierci”.

Polscy fani Jamesa Newtona Howarda będą mieli niezwykłą okazję usłyszeć go na żywo podczas koncertów 26 listopada w TAURON Arenie Kraków lub 27 listopada w Hali Torwar w Warszawie, gdzie wystąpi wspólnie z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną.

Bilety są dostępne na stronie eventim.pl

Koncerty

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!