Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Olsztyn
"Sokole Góry" czekają na zmiany i turystów

W Olsztynie koło Częstochowy w gościnnych progach Urzędu Gminy Olsztyn odbyła się sesja wyjazdowa Regionalnej Rady Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego, organu opiniodawczo-doradczego Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach. Jej najważniejszym tematem była aktualizacja zasad udostępniania turystycznego rezerwatu przyrody "Sokole Góry". Przyjęte zmiany to m.in. reorganizacja ruchu pieszego (nowy układ ścieżki edukacyjno-przyrodniczej i czarnego szlaku im. Barbary Rychlik), a także nowe reguły zwiedzania jaskiń i udostępniania skałek do wspinaczki.

Bielsko-Biała
"Nie śmiećcie, nie trujcie, segregujcie!"

To ekspozycja przygotowana przez fundację "Arka". Składa się z 12 pionowych banerów. Można je montować na stojakach lub na ścianie. Wystawę można wypożyczyć na około dwa tygodnie. Wystawa była już prezentowana m.in. w: Blue City w Warszawie, w CH "Sarni Stok" w Bielsku-Białej, a także w Auchan w Sosnowcu.

Częstochowa
Ekologia jest w szkole, w domu, na podwórku

Delegatura WIOŚ w Częstochowie gościła wycieczkę uczniów SP im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Miedźnie. Dzieci biorą udział w projekcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, propagującym ekologię widzianą lokalnie.

Katowice
Fundusz dogadał się z przedsiębiorcami. Będą teraz razem pracować dla ochrony środowiska

Podczas noworocznego spotkania członków Regionalnej Izby Gospodarczej uroczyście podpisano porozumienie między Izbą a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o podejmowaniu działań na rzecz ochrony środowiska w naszym regionie. Porozumienie podpisała Gabriela Lenartowicz, prezes Funduszu oraz Tadeusz Donocik, prezes RIG. Zakłada ono tworzenie wspólnych zespołów, komisji i grup roboczych prowadzących działania na rzecz wspierania przedsięwzięć podejmowanych przez przedsiębiorców. W szczególności promowane będą inicjatywy mające na celu wdrażanie polityki środowiskowej, zarządzanie surowcami, segregację odpadów, edukację ekologiczną, a także wdrażanie ekologicznych procesów technologicznych oraz ekologicznych produktów i usług. Przedsiębiorcy są od lat jedną z najważniejszych i najliczniejszych grup, które starają się i uzyskują wsparcie z Funduszu. Na projekty realizowane przez przedsiębiorców przeznaczono w postaci dotacji, preferencyjnych pożyczek i umorzeń ok. 164 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto