Władysław S. z prokuratorskimi zarzutami. W ubiegłym roku szef Kółek Rolniczych skarżył się na swój areszt, teraz przedstawiono mu zarzuty kończąc jeden z wątków śledztwa dotyczącego SKOK Wołomin.

Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga kilka dni temu skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Władysławowi S., Dominikowi De V. oraz Tomasz S..

W ramach aktu oskarżenia zarzuca się Władysławowi S. popełnienie 102 przestępstw dotyczących wyłudzenia ze SKOK w Wołominie trzech pożyczek w łącznej kwocie 3.600.000 zł, a także tzw. „prania brudnych pieniędzy” w kwocie ok. nie mniejszej niż 20.899.100 zł pochodzących z 93 innych czynów zabronionych popełnionych na szkodę SKOK Wołomin.

Zarzuty przedstawione Władysławowi S. w toku śledztwa dotyczą ponadto udzielenia w 2013r. pomocy do dokonania oszustw kredytowych na szkodę SKOK w Wołominie dokonanych na nazwiska podstawionych do kredytowania osób, których środki w kwocie łącznej 3.000.000 zł przeznaczył na cele grupy przestępczej, w której skład wchodziły osoby mające status podejrzanych w śledztwie dotyczącym SKOK Wołomin prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak tłumaczy prokuratura, w trakcie ubiegania się o pożyczki lub kredyty Władysław S. przedkładał nierzetelne lub poświadczające nieprawdę dokumenty oraz nierzetelne pisemne oświadczenia mające wpływ na uzyskanie wsparcia finansowego, w szczególności dotyczące uzyskiwanych dochodów, a także operaty szacunkowe określające wartość nieruchomości. Dokumenty te były akceptowane przez kredytodawcę ze świadomością, że potwierdzony jest w nich stan niezgodny ze stanem rzeczywistym.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Karol M. (gość)

Serafin zawsze na czele częstochowskiego PSL, zawsze jedynka na zmianę z Gmitrukiem. Aż strach pomyśleć co robią doły. A jeszcze większy gdzie mają większość i nikt im nie może podskoczyć. Wyborcy- Chłopi polscy i mieszkańcy rejonów wiejskich litości !