Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Potrawy wigilijne: 12 tradycyjnych potraw na wigilijny stół [PRZEPISY]

red.
Składniki:
0,5 l kwasu buraczanego,
1 kg buraków,
6 dag suszonych grzybków,
seler, pietruszka, marchewka, cebula,sól, pieprz, czosnek,cukier

Przyrządzenie:
Wyszorowane buraki obrać i pokroić w cienkie plastry wrzucić do słoja i zalać przegotowaną ciepłą wodą, dodać kawałek razowego chleba ze skórką i kilka ząbków czosnku. Odstawić w ciepłym miejscu. Po kilku dniach zlać do butelek i szczelnie zamknąć.

Obrane jarzyny wraz z grzybami, czosnkiem i przyprawami gotujemy w garnku z wodą. Następnie dodajemy pokrojone w plastry buraki. I dalej gotujemy. Na koniec doprawiamy przyprawami. Przed podaniem, cedzimy barszcz, dodajemy kwas buraczany i przyprawiamy do smaku. Czysty barszcz podajemy z uszkami.

Uszka z grzybami do barszczu 

Składniki:
1 jajko
20 dag mąki, sól
10-20 dag suszonych grzybów

Przyrządzanie:
Uszka przygotowujemy z twardego ciasta makaronowego (1 jajko dodajemy na ok. 20 dag mąki) przyprawionego szczyptą soli. Rozwałkowane ciasto kroimy na kwadraty o boku 4–5 cm, na środek każdego kładziemy łyżeczkę drobno posiekanego farszu i zginamy w trójkąt, dokładnie zaciskając brzegi. 
Do farszu będziemy potrzebować około 20 dag grzybów suszonych, które namaczamy i dokładnie oczyszczamy, a następnie gotujemy do miękkości. Wodę, w której gotowaliśmy grzyby, możemy użyć jako bazę do wywaru warzywnego na barszcz. Odsączone grzyby siekamy drobno, doprawiamy solą i pieprzem i podsmażamy z cebulką na maśle. Na ciasto kładziemy ostudzony farsz.
Składniki: 0,5 l kwasu buraczanego, 1 kg buraków, 6 dag suszonych grzybków, seler, pietruszka, marchewka, cebula,sól, pieprz, czosnek,cukier Przyrządzenie: Wyszorowane buraki obrać i pokroić w cienkie plastry wrzucić do słoja i zalać przegotowaną ciepłą wodą, dodać kawałek razowego chleba ze skórką i kilka ząbków czosnku. Odstawić w ciepłym miejscu. Po kilku dniach zlać do butelek i szczelnie zamknąć. Obrane jarzyny wraz z grzybami, czosnkiem i przyprawami gotujemy w garnku z wodą. Następnie dodajemy pokrojone w plastry buraki. I dalej gotujemy. Na koniec doprawiamy przyprawami. Przed podaniem, cedzimy barszcz, dodajemy kwas buraczany i przyprawiamy do smaku. Czysty barszcz podajemy z uszkami. Uszka z grzybami do barszczu Składniki: 1 jajko 20 dag mąki, sól 10-20 dag suszonych grzybów Przyrządzanie: Uszka przygotowujemy z twardego ciasta makaronowego (1 jajko dodajemy na ok. 20 dag mąki) przyprawionego szczyptą soli. Rozwałkowane ciasto kroimy na kwadraty o boku 4–5 cm, na środek każdego kładziemy łyżeczkę drobno posiekanego farszu i zginamy w trójkąt, dokładnie zaciskając brzegi. Do farszu będziemy potrzebować około 20 dag grzybów suszonych, które namaczamy i dokładnie oczyszczamy, a następnie gotujemy do miękkości. Wodę, w której gotowaliśmy grzyby, możemy użyć jako bazę do wywaru warzywnego na barszcz. Odsączone grzyby siekamy drobno, doprawiamy solą i pieprzem i podsmażamy z cebulką na maśle. Na ciasto kładziemy ostudzony farsz. Fot. Polskapresse Archiwum
Potrawy wigilijne: 12 potraw wigilijnych już 24 grudnia pojawi się na świątecznych stołach. Powinny być postne i tradycyjne, oparte na sprawdzonych rodzinnych recepturach. Kliknij w galerię i sprawdź przepisy na tradycyjne dania wigilijne.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chmieleńskie Babki Wielkanocne 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto