Pierwsza edycja Jurajskiego Biegu Kobiet w Olsztynie bardzo udana [ZDJĘCIA, WYNIKI]

AKC
Blisko 170 zawodników stanęło na starcie I Jurajskiego Biegu Kobiet. Pobiegły i poszły, bo udział w imprezie wzięli też zawodnicy nordic walking, nie tylko panie. Byli też panowie, młodzież i dzieci.

Na imprezę zaprosili Gmina Olsztyn i Stowarzyszenie Miasto Sportu. Start biegu zlokalizowany był na parkingu parkingu przy ścieżce rowerowej w Olsztynie-Odrzykoniu od strony ulicy Bugajskiej. Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Olsztyn – Tomasz Kucharski.

Bieg Kobiet był pierwszą rundą z cyklu Jura Trail Run 2017’. Organizatorzy zaplanowali cztery biegi na dystansach: 15 km, 10 km, 5 km i 500 m dla dzieci oraz marsz nordic walking na dystansie 5 km. Wszyscy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych.

Na dystansie 5 km pierwszy był Adam Stec z Lublińca, reprezentujący KS Warszawianka (16:11). Miejsce 2. zajął Dominik Klimek z Olsztyna (17:10),a miejsce 2. Michał Sawicki z miejscowości Łazy (17:23).

Wśród pań triumfowała Ewelina Cieślak z Fit and Fun Team (25:10) przed Sylwią Nowacką z Częstochowy, nad która miała jedynie nieco ponad 40 setnych przewagi. Jako trzecia linię mety pokonała Klaudia Bulska z Myszkowa (25:59).

Wśród zawodników nordic walking najszybciej 5 km przeszedł 93 Łukasz Dors z Janów RTB Tracker Podkowa Janów (29:49) przed klubowym kolegą Patrykiem Kołkiem (30:14) i Leszkiem Treścińskim z Bystrzanowic (32:30).

Pierwsze trzy miejsca wśród pań należą do zawodniczek RTB Tracker Podkowa Janów. Pierwsza była Justyna Treścińska (32:57), druga Irena Pękala (33:02), a trzecia Julia Gałązka (33:57).

Bieg na 10 km wygrał 1 225 Jakub Caba z UKS Pilawa Moskorzew (36:36), miejsce 2. zajął Grzegorz Grzywna z WKB Meta Lubliniec (39:41), a miejsce 3. Jacek Kiliński z Elite Sports (40:06).

Wśród pań równych sobie nie miała Aneta Świtaj z Aktywnej Ekipy Calypso (42:51) przed Agnieszką Jeż z Lelowa (44:50) i Katarzyną Kołaczyk z Konopisk (47:37).

Bieg na 15 km zwyciężył 307 Piotr Nowak z Łobodna (57:35), miejsce 2. zajął Patryk Filipski z Częstochowy (1:05:07), a miejsce 3. Artur Stasiewicz z Częstochowy (1:06:26).

Wśród pań triumfowała 313 Aneta Szecówka z Biskupic (1:00:54) przed Anną Błaszyk z "Mamo, Tato wstań z fotela!" (1:20:35) i Ewą Ćwiklińską z Częstochowy (1:21:04).