Nocny Kochanek, smok i gołe baby. Koncert z Woodstocku już na płycie! Nocny Kochanek, smok i gołe baby. Koncert z Woodstocku już na płycie!

Nocny Kochanek, smok i gołe baby. Koncert z Woodstocku już na płycie! (© mat. prasowe)

Nocny Kochanek to największe rockowe odkrycie ostatnich lat. Punktem kulminacyjnym ich kariery był koncert na Woodstocku, który właśnie ukazuje się na płycie.

Gdy zapytać uczestników Przystanku Woodstock, który koncert tegorocznej edycji był najlepszy, większość bez wahania wskazałaby Nocnego Kochanka. Na spotkaniu, które organizowaliśmy w namiocie naszemiasto.pl, zebrały się prawdziwie tłumy. Skąd wzięła się ich nagła popularność i za co wszyscy kochają Nocnego Kochanka? Najprościej będzie się przekonać, oglądając DVD ze wspomnianego koncertu, które właśnie ma swoją premierę.

Nocny Kochanek początkowo istniał jako fikcyjny zespół w świecie kultowej już kreskówki „Kapitan Bomba”. I podobnie jak Bracia Figo Fagot, szybko zaczęli robić całkiem realną karierę.Ich luzacki stosunek do rocka często porównuje się z grupą Steel Panther, która od kilku lat robi sporą karierę na całym świecie. O ile Amerykanie parodiują rockowy styl życia z lat 80., wytapirowane włosy i poszarpane rajtuzy w panterkę, Nocnemu Kochankowi dużo bliżej jest do polskich realiów.

Estetyka tekstów oscyluje gdzieś pomiędzy Zacierem, Braćmi Figo Fagot i wspomnianym już Steel Panther. A poruszane na płycie tematy są niebagatelne - ból kaca („Poniedziałek”), miłosne rozczarowania („Dziewczyna z kebabem”) czy bezczelna parodia inspirowanego Tolkienem heavy metalu („Smok i gołe baby”).

- To wszystko w sposób fenomenalny trafiło do woodstockowej publiczności - zachwyca się Jurek Owsiak. - Pierwszy raz, jak pamiętam, publika odśpiewała pieśń za pieśnią, zwrotkę za zwrotką - wspomina.

Album CD+DVD z zapisem koncertu można kupić od dziś w sklepie internetowym Siemashop i innych sklepach muzycznych.

Koncerty w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!