Myszkowska Ósemka: Około 200 zawodników na starcie największego biegu ulicznego w Myszkowie [ZDJĘCIA]

js
Uczestnicy biegu Myszkowska Ósemka na starcie.
Uczestnicy biegu Myszkowska Ósemka na starcie. janusz strzelczyk
Na starcie dzisiejszego, 23 września,Myszkowskiego Biegu Ulicznego, Myszkowska Ósemka, stanęło około 200 zawodniczek i zawodników.

Start i meta usytuowano tradycyjnie, przy parku rekreacyjnym Podlas. Zawodnicy pokonywali dystans 8 kilometrów ulicami miasta. Były i płaskie odcinki i dosyć strome podbiegi.

Startowali razem zawodnicy uprawiający bieganie w klubach i amatorzy w różny wieku, nawet około 80 lat.

Zwyciężył Łukasz Grajcar, z CKS Budowlanych Częstochowa, w czasie poniżej 26 minut. Drugi był Mateusz Drąg z klubu Przenosimy Góry w Tychach, a trzeci na metę przybiegł Piotr Pałka. Z myszkowian najszybszy był Piotr Magiera, który zajął 6. miejsce. Wśród kobiet najszybsza był Mariola Sojda z CKS Budowlani Częstochowa, która zwyciężyła w tych zawodach także w ubiegłym roku.
- Lubię startować w Myszkowie, to dobrze zorganizowane zawody - mówiła na mecie Mariola Sojda.

Także zwycięzca w kategorii mężczyzn Łukasz Grajcara chwalił organizatorów.
- Trasa była dobrze zabezpieczona - mówił Piotr Grajcar. - Dobrze mi się biegło, w tempie jakie zaplanowałem. Trochę przeszkadzał mocny wiatr.