Mandat za głośne słuchanie muzyki w samochodzie? Nawet do 500 zł!

Amatorzy głośnego słuchania muzyki w samochodzie nie mogą się czuć całkowicie bezkarnie. Szczególnie jeśli zakłócają porządek publiczny. Zobacz, co grozi za słuchanie muzyki trochę za głośno.
Mandat za głośne słuchanie muzyki  w samochodzie? Nawet do 500 zł!
 Pixabay.com

Przepisy ruchu drogowego nie zabraniają słuchać głośnej muzyki, należy jednak pamiętać o tym, że wywołanie nadmiernego hałasu może być odebrane jako zakłócanie spokoju, porządku publicznego lub spoczynku nocnego, a to z kolei stanowi wykroczenie określone w art. 51 Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń.

Za złamanie tego przepisu grozi kara grzywny bądź ograniczenia wolności. W tym przypadku mandat wynosi od 100 do 500 zł. Istnieje także możliwość, aby policja karała kierowców za głośne słuchanie muzyki, powołując się na niezachowanie należytej ostrożności na drodze. Wtedy mandat może wynieść od 250 do 500 zł.

Odrębnym i ważnym zagadnieniem jest słuchanie głośnej muzyki w samochodzie w ruchu miejskim. W ten sposób kierujący ogranicza sobie możliwość usłyszenia np. sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.Głośne odtwarzanie muzyki przez głośniki podczas jazdy w samochodzie jest podobne w skutkach do słuchania muzyki w słuchawkach. Dodatkowo wymieniane jest wśród czynników powodujących utratę koncentracji.


Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

22.05.2018, 21:03

Państwo policyjne jest wtedy kiedy policjant zarabia więcej niż nauczyciel.

03.04.2018, 23:31

i bardzo dobrze, tylko niech wreszcie za to karza, a nie sie smieja. Z tego przepisu mozna zglaszac kazdego debila, ktory slucha glosno muzyki i twierdzi, ze przed 22 moze. Nie, NIE MOZE. Nie ma w Polsce czegos takiego jak obowiazek ciszy nocnej, ale wlasnie ten przepis, ktory pozwala egzekwowac za wszelkie zaklocanie spokoju i ciszy cala dobe.
A do debili, ktorzy pisza co to znaczy glosno - to zmaczy tak, ze nie tylko ty slyszysz swoja muzyke, ale poza twoim samochodem, mieszkaniem inni. Poki twoj halas nie dociera do innych nie ma problemu, jezeli sluchasz czegokolwiek powyzej 60 decybeli, co jest wrzaskiem i krzykiem, to przechodzi to poza twoj samochod, mieszkanie. Normlany poziom halasu to ok 45 decybeli, czyli poziom normlanej, rozmowy osoby, ktora nie jest glucha. I podobne rgzekwowanie pwinno byc w komunikacji miejskiej - jezeli slysze. mimo sluchawek, twoja muzyke to sluchasz jej za GLOSNO.

01.04.2018, 20:36

A CO TO ZNACZY GŁOŚNO W JAKI SPOSÓB BEDĄ TO WERYFIKOWAĆ DLA JEDNEGO JEST GŁOŚNO DLA DRUGIEGO NIE

31.03.2018, 21:24

Na jakiej podstawie Policja stwierdzi że głośno słucham muzyki w aucie? Przecież to jest rzecz względna. Jak to jakoś zmierzą? Czy wedle uznania? Paranoja jakaś... Ech...

10.03.2018, 00:01

Takie życzy tylko w WRC! Miasto policyjne!

09.03.2018, 19:11

Chodzi o walenie kapucyna

09.03.2018, 19:07

Która ma przebieg 200tys

05.03.2018, 20:42

"Nieznajomy" TULIA puszczam z Youtube na maxa-ku sportowej chwale Piotrka Ż.

05.03.2018, 09:11

Zgwalcic

02.03.2018, 12:29

Niestety są takie przygłuche,mniej rozgarnięte osobniki,które "puszczają"radio na ful.

27.02.2018, 20:59

Mandat za to ze zyje... HWDP

27.02.2018, 07:57

A u nas w Wejherowie w niedziele w zimie przy minus 8 stopni gdzie dalej trwa zima już zamknęli lodowisko i tak mamy wychowywać przyszłych olimpijczyków ..............

26.02.2018, 18:08

Cywilizacja wchodzi w koncu do Polski!

13.02.2018, 14:14

Beznadziejna nie wiedzą jak zajeb.. pieniądze z portfela na swoje premie. Lub do Torunia znowu przelew zrobić 20mln. Wraca komuna do polski w PRL też zakaz był na byle co

11.02.2018, 13:51

takich dziwaków nie było tysiąc lat. Jednak oczywiście mandat w uzasadnionej sytuacji. Samochód jedzie, czyli samo* słuchanie nie jest uciążliwe. chyba, ze stoi. Nocą.

07.02.2018, 22:53

Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca
spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu
publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
chyba cie pogieło panie Autor: Red.

04.02.2018, 04:09

Śmieszni są ci niedorozwinięci "muzykalni"> Nic nie zrobią dla drugiego ale durnym bębnieniem chcą ubogacać wszystkich wokół

03.02.2018, 22:33

@jo piszesz, że "Sanepid mierzy decybele gościu" ale byłbyś bardziej przekonujący gdybyś wziął pod uwagę, że sanepid nie kontroluje ruchu drogowego...

03.02.2018, 15:09

w gacie będzie głośniej

03.02.2018, 11:17

ten przepis jest 1971 napisz skargę do Gierka

03.02.2018, 06:24

Sanepid mierzy decybele gościu

03.02.2018, 01:41

Zgłaszam gnoma z działek Millenium z IQ=0 za muzykowanie przez cały sezon działkowy.

02.02.2018, 17:42

Jeśli jest to zaklocanie spokoju to znaczy ze kto to musi zglosic jeśli nie to nie maja prawa.

02.02.2018, 17:40

Kolejny bezsensowny przepis.,taki jak regulamin parkingów, Kto stwierdzi czy to jest głośna muzyka?.

02.02.2018, 16:17

Kolejny bezsens..... może niech policja zajmie się tymi, którzy "umilają" życie ludziom w blokach. Mieszkam na Bolesława Śmialego i jest taki jeden muł śmierdzący nastawia niemieckie przyśpiewki na cały regulator zmuszając wszystkich do słuchania, potem idzie szperać po śmietnikach i znosi wszystko do piwnicy..............patologia !!!