Lubliniec: Zimnar 2015 z dwoma rekordami - Karoliny Pilarskiej i Krzysztofa Skiby [ZDJĘCIA]

AKC
Lubliniec: Zimnar 2015 wygrali Pilarska i Skiba
Lubliniec: Zimnar 2015 wygrali Pilarska i Skiba Fot. Aneta Kaczmarek
Lubliniec: Zimnar 2015, podobnie jak w roku ubiegłym, wygrał Krzysztof Skiba z Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" Lubliniec. Zwycięzca ustanowił nowy rekord Maratonu Zimowego na Raty - podobnie jak Karolina Pilarska. To do niej należy najlepszy w historii lublinieckiego Zimnara czas.

Na starcie rozegranego wczoraj 6 etapu Zimnara 2015, dłuższego od poprzednich pięciu etapów o 195 metrów (7 km i 195 m), stanęły łącznie 63 osoby, w tym: 44 mężczyzn i 10 kobiet. Na dwukilometrowej trasie rywalizowało 9 młodzieżowców.

Zwycięzcą wczorajszego, ostatniego z regulaminowych 6 etapów o łącznej długości 42 km i 195 m, został Krzysztof Skiba WKB META Lubliniec - lider i zarazem zwycięzca tegorocznej XV edycji Zimowego Maratonu na Raty. Wynikiem 02:30:22 ustanowił on nowy rekord tej imprezy! Na pozycji drugiej uplasował się Krystian Kaczanowski (Meta), a miejsce 3. wywalczył Adam Wałowski – również z „Mety” Lubliniec.

Wśród kobiet po raz szósty triumfowała Karolina Pilarska. W tegorocznym Zimnarze wygrała wszystkie etapy i została zwyciężczynią klasyfikacji generalnej imprezy z nowym rekordem wynoszącym 03:04:15.
Na miejscu 2. i 3. zostały sklasyfikowane dwie kolejne reprezentantki gospodarzy - Monika Lis i Dorota Kubisz.

W biegu młodzieżowców na dystansie 2 km najlepsi byli Liderzy Zimnara: Karol Kubisz i Klaudia Smyla z Mety Lubliniec.

Za tydzień odbędzie się dodatkowy etap „Zimnara” połączony z oficjalnym zakończeniem imprezy.

– Tradycyjnie po ostatnim etapie organizujemy jeden dodatkowy etap z myślą o tych zawodnikach, którzy opuścili jeden z odcinków i do pokonania maratonu brakuje im zaliczenia dystansu 7 km lub 7 km 195 m – mówi prezes lublinieckiego WKB por. Łukasz Rosiński. – Dajemy im szansę ukończenia imprezy i zdobycia pamiątkowych medali. Jednak w klasyfikacji generalnej zostaną sklasyfikowani za tymi zawodnikami, którzy dystans 42 km 195 pokonali podczas sześciu pierwszych etapów – dodaje.