Kwietny Bieg Lisowice 2015 rekordowy nie tylko pod względem liczby zawodników [FOTO]

AKC
Kwietny Bieg Lisowice 2015 zgromadził aż 351 zawodników, którzy biegali przez 24 godziny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Wystartowali w piątek o godz. 18, by zakończyć zmagania z samymi sobą w sobotę o godz. 18.

Kwietny Bieg Lisowice 2015 wśród mężczyzn wygrał Andrzej Zyskowski - pochodzący z Olsztyna zawodnik Mafia Team Lubliniec. Pokonując 182,520 km ustanowił nowy rekord biegu. Należał on do Zbigniewa Rosińskiego z WKB META Lubliniec i wynosił 155,480 km.

Wczoraj Rosiński był trzeci z 175,560 km. Nie wygrał, ale poprawił swój fantastyczny wynik. Miejsce 2. zajął Marcin Grabiński, niedowidzący zawodnik Mafii Lubliniec, pokonując 178,464 km. Na trasie towarzyszyli mu inni zawodnicy Mafii, gdyż Grabiński biega z przewodnikiem.

Wśród pań najlepsza była Maria Jurkitewicz z MGSMM Milanówek, która przebiegając 120,328 km ustanowiła nowy, rewelacyjny rekord biegu. Warto dodać, że był to pierwszy ultramaraton tej zawodniczki. Wcześniej na swoim koncie miała jeden maraton.

Druga na mecie była Iwona Markowska z KB BENT Lubliniec, która również złamała "setkę", przebiegając 100,048 km. Ostatnie miejsce na podium zdobyła Joanna Biłeńkij z Lublińca (90,584 km).

Rewelacyjne wyniki padły również wśród młodzieży. W kategorii gimnazjum, wśród chłopców najdłuższy dystans pokonał Tomasz Strach z Dralin (87,880 km), miejsce 2. zajął Sławomir Bensz z WKB Meta Lubliniec (86,528 km), a miejsce 3. Mateusz Kurda z Potępy (60,840 km).

W kategorii gimnazjum triumfowała Monika Bryś z Glinicy (56,784 km), druga była Angelika Mikołajczak - również z Glinicy (56,784 km), a trzecia Martyna Poloczek z Lisowice (55,432 km).

W kategorii szkoła podstawowa najdłuższy dystans pokonał Kamil z Musiałek (58,136 km!), drugi był Michał Kunicki z Lisowic (51,376 km), a trzeci Kamil Poloczek (51,376 km) - wszyscy z Lisowic.

Wśród dziewcząt wygrała Dominika Jureczko z Solarni (43,264 km), miejsce 2. zajęła Weronika Kowalska z Dralin (37,856 km), a miejsce 3. Paulina Jarecka z Radomska (36,504 km).