Krzyż Komandorski ks. Fryc odbierze w niedzielę

Krzyż Komandorski dla ks. Fryca to najwyższy dowód uznania (© Fot. DK w Koszęcinie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

 odbierze w niedzielę w Koszęcinie ks. prałat Tadeusz Fryc. Odznaczenia odbędzie się 30 czerwca podczas „Święta Śląska” w siedzibie zespołu.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

 to drugie najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

W niedzielę odbierze go wyjątkowa osoba związana z Koszęcinem – ks. prałat Tadeusz Fryc.

Ksiądz od kilku lat jest honorowym obywatelem Gminy Koszęcin. Przez 38 lat był proboszczem parafii NSPJ w Koszęcinie, a obecnie - jako emeryt - dalej aktywnie działa w parafii.

Przed 25 laty był współzałożycielem Klubu Abstynenta „Radość”. Zakładał i patronował grupom oazowym, Domowemu Kościołowi, organizował parafialny oddział „Caritas”.

Jemu zawdzięcza się również wiele poważnych inwestycji i remontów kościoła – z których do najważniejszych należą wymiana dachu i okien oraz budowa tzw. „salek” czyli kaplicy i pomieszczeń dla przykościelnych organizacji.

O wadze jego zasług świadczy również Złoty Krzyż Zasługi „Zasłużony dla Powiatu” oraz fakt, że papież Jan Paweł II uhonorował ks. Fryca godnością prałata.


Wręczenie odznaczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski

 odbędzie się 30 czerwca podczas „Święta Śląska” w siedzibie zespołu.

Dekoracji w imieniu prezydenta RP dokona Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!