Kilkaset osób pobiegło w Lublińcu po choinki [ZDJĘCIA]

AKC
Aż 460 osób stanęło na starcie kolejnej edycji Biegu po Choinkę, imprezy organizowanej przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec. Dochód z biegu przeznaczono na rehabilitację małej Wiktorii Janczyk z Lublińca, która cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę lekoodporną. Na ten szczytny cel zebrano w sumie 3,5 tys. zł.

Na mecie zameldowało się 446 biegaczy. Pierwszy linię mety przekroczył Piotr Mrachacz z Miechowickiej Grupy Biegowej (17:10) Drugi na mecie był Filip Krauze z Piekar Śląskich (17:24), a trzeci Wojciech Nowacki z Miechowickiej Grupy Biegowej (17:49).

Wśród pań najszybsza była Karolina Rudlicka z Katowic (21:23) przed Moniką Lis z WKB Meta Lubliniec (21:49) i Magdą Skorek z Tarnowskich Gór (22:17).

W kategorii dziewczynki do lat 8 najlepsza była Nikola Dryll z Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu (02:10). Miejsce 2. zajęła Julia Bloch reprezentująca tą samą szkołę (02:12), a miejsce 3. Lena Zamojska z z Miechowickiej Grupy Biegowej (02:12).

W kategorii chłopcy do lat 8 najszybszy był Mateusz Szala z SRS Orlik Ruda Śląska (02:09), drugi linię mety przekroczył częstochowianin - Jakub Suślik z JAMBRAT (02:10), a trzeci Piotr Frej z Radzionkowa reprezentujący Cidry Lotajom (02:10).

Kategorię dziewczęta do lat 13 wygrała Julia Czarnecka z Miechowickiej Grupy Biegowej (03:52) przed Niną Muszyńską z CKS Budowlani Częstochowa (03:59) i Karoliną Romberg z Miechowickiej Grupy Biegowej (04:02).

Wśród chłopców najszybszy był Adrian Romberg z Miechowickiej Grupy Biegowej (03:15), miejsc 2. zajął Bruno Łęski Bruno z MKS-MOSM Bytom (03:18), a miejsce 3. Mateusz Grobelny z Lublińca (03:26).