Herkules Kochanowice brązowym medalistą turnieju Mundialo 5 w Milówce [ZDJĘCIA]

AKC
Herkules Kochanowice wziął udział w trwającym 3 dni turnieju halowej piłki nożnej w Milówce i Węgierskiej Górce. W W zawodach wystartowały 24 zespoły chłopców w kategorii U-11 i U-13. Bardzo dobrze zagrali w nim młodzi piłkarze z Kochanowic, którzy w końcowej klasyfikacji turnieju zajęli 3. miejsce, zdobywając brązowe medale.

Herkules Kochanowice wygrał swoją grupę eliminacyjną, pokonując AFTH Milówkę 6:0, Rekord Bielsko Biała 4:0, AP Bielik Zabrze 6:0, Powałę Taczów II 2:1 oraz zremisowali z Taczowem I 1:1.

W ćwierćfinale zagrał z piłkarzami z Czechowic Dziedzic, wygrywając 2:0 i awansowali do półfinału, gdzie ulegli Powale Taczów 2:0. W meczu o 3. miejsce zawodnicy Herkulesa wygrali z Beskidem Gilowice 3:0.

Najlepszym strzelcem turnieju został Marcin Schulz z Kochanowic. Młody piłkarz zdobył w sumie 14 bramek. W nagrodę otrzymał z rąk wójta Węgierskiej Górki pamiątkową statuetkę i piłkę. Za zajęcie 3. miejsca zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki piłkarskie.

Zespół z Kochanowic wystąpił w składzie:Marcin Schulz, Łukasz Kasperek, Maik Matusek, Mateusz Zakrzewski, Dominik Joniec, Bartek Mirowski, Piotr Anioł, Daniel Jainta, Adam Zozgórnik, Patryk Machnik, Kamil Zakrzewski, Patryk Grabiński.