W Ciasnej trwa budowa parkingu pomiędzy ulicami: Nową, Szkolną i Zjednoczenia. Wartość inwestycji opiewa na ponad 145 tysięcy złotych. Będzie posiadał około 20 miejsc parkingowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Oprócz tego gmina Ciasna właśnie wydaje książkę przyrodniczą w formie ilustrowanego albumu. Książka finansowana jest przez LGD Spichlerz Dolnego Śląska, który pokrywa 70 procent kosztów czyli 25 tysięcy złotych. Całkowity koszt wydania książki to nieco ponad 35 tysięcy złotych.

Album będzie prezentował szerokie, nietypowe walory przyrodnicze gminy. Będziemy mogli dowiedzieć się sporo np. o rzadkich gatunkach ptaków, których nie ma w innych powiatach. M.in. borsuki i orzeł bielik. Album ma promować gminę. Rozdany zostanie gminom, różnym instytucjom oraz szkołom.

Tym ostatnim z pewnością posłuży jako pomoc dydaktyczna. Album wydany zostanie na jesień.

Powstaną też dwa boiska sportowe w Molnej i Wędzinie. Będą to obiekty wielofunkcyjne. Zaadaptowany zostanie też budynek zlikwidowanej szkoły na pomieszczenie wielofunkcyjne dla potrzeb Panoszowa. Całość to ponad 1 milion złotych.

W Sierakowie z kolei trwa budowa Orlika.

- Orlik to kolejny etap zagospodarowania terenu wokół szkoły w Sierakowie - mówi wójt gminy Zdzisław Kulej i dodaje - W ubiegłym roku gmina przy współfinansowaniu z budżetu Państwa wybudowała w ramach programu „Radosna Szkoła” urządzenia do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Są to huśtawki, wszelkiego rodzaju drabinki, wspomagające rozwój fizyczny najmłodszych. Dzieci mogą korzystać z tego przez cały rok, nie tylko w roku szkolnym.

Gminie udało się pozyskać pieniądze dla przedszkoli i szkół. Dla klas od 1 do 3 pozyskano 100 tysięcy złotych natomiast dla przedszkoli 900 tysięcy. Dodatkowo uruchomiono 2 nowe oddziały w przedszkolu w Glinicy i Jeżowej. Wydłużono też godziny pracy przedszkoli. W placówce w Ciasnej dzieci będą mogły zostać do godziny 17. W przedszkolach w Ciasnej, Glinicy, Sierakowie, Zborowskim w ramach zajęć dodatkowych dzieci będą mogły korzystać z zajęć z języka angielskiego, rytmiki, logopedii. Placówki odwiedzał będzie regularnie psycholog. Przewidziano też wsparcie w dożywianiu oraz zakup nowego sprzętu- meble oraz wszelkie pomoce dydaktyczne.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!