Fundacja Aktywizacja oferuje wsparcie niepełnosprawnym

Fundacja Aktywizacja oferuje wsparcie niepełnosprawnym (© Fot. Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Fundacja Aktywizacja realizuje projekt „Postaw na pracę” i do takiej postawy życiowej zachęcają osoby niepełnosprawne z Lublińca i powiatu lublinieckiego. Rekrutacja już się rozpoczęła.

Fundacja Aktywizacja oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizują dwuletni, ogólnopolski projekt „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych" skierowany do niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów oraz pracodawców.

Fundacja Aktywizacja (dawniej Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo) już od ponad 20 lat działa na rzecz osób ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności, głównie w zakresie edukacji oraz aktywizacji zawodowej i społecznej. Prowadzi również Agencję Zatrudnienia oraz Agencję Doradztwa Personalnego.

W ramach projektu uczestnicy i uczestniczki będą mogli bezpłatnie skorzystać m.in. z doradztwa zawodowego
oraz prawnego, warsztatów umiejętności społecznych, indywidualnie dobranych szkoleń (m.in. z obsługi komputera, księgowości, prowadzenia działalności gospodarczej), płatnych staży, praktyk zawodowych, wsparcia trenera pracy, pomagającego osobie niepełnosprawnej w adaptacji w nowym miejscu pracy, dofinansowania na pokrycie kosztów rozpoczęcia lub kontynuacji nauki, warsztatów wyjazdowych

– Ufamy, że dzięki naszemu projektowi osoby niepełnosprawne z terenu powiatu lublinieckiego podniosą swoje umiejętności społeczne, wyjdą z cienia i zaczną funkcjonować jak pełnoprawni obywatele. Oprócz poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych, dzięki naszym działaniom będziemy zmieniali klimat społeczności lokalnej, oraz wpływamy na otoczenie – zachęca fundacja.

W projekcie mogą wziąć udział osoby:
- posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
- zamieszkujące tereny wiejskie i małe miasta (do 25 tys. mieszkańców),
- nieaktywne zawodowo lub bezrobotne,
- w wieku: 16-59 lat (kobiety) oraz 16-64 lat (mężczyźni).

Kontakt w sprawie rekrutacji:
Daria Gontarek
Specjalista ds. rekrutacji
Fundacja Aktywizacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej
ul. Ozimska 25, 45-057 Opole
tel. +48 508 501 281 | tel. 77 542 19 03 | fax. 77 442 42 22
daria.gontarek@idn.org.pl
www.aktywizacja.org.pl/opole.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!