Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie

materiał internauty
Dziewczęta bez problemów przebrnęły przez pierwsze rundy tego turnieju wygrywając pewnie swoje mecze stosunkiem 2:0.

Emocje zaczęły się dopiero od fazy ¼ turnieju. W tej rundzie Eliza Kwiatkowska trafiła na silną reprezentantkę Pszczyny, z którą musiała walczyć w 3 setach ostatecznie wygrywając decydującego seta do 15: 11. Zuzanna Luban wygrała swój mecz 2:0. Półfinały to pojedynki naszych dziewcząt z reprezentantkami szkoły z Bierunia. Dziewczęta również tutaj zaprezentowały się znakomicie i po ciężkim boju pokonały swoje przeciwniczki po 2:1 w setach, w związku z czym obie znalazły się w ścisłym finale turnieju. Tutaj po zaciętym pojedynku minimalnie lepsza okazała się Zuzanna Luban, pokonując Elizę Kwiatkowską 2:1 i zdobywając indywidualnie tytuł mistrzyni województwa śląskiego, Eliza została wicemistrzem. Obie również jako zespół wygrały rywalizację wśród drużyn szkolnych i jako mistrzynie śląska uzyskały awans do finału krajowego, który odbędzie się 27 i 28 maja w Białymstoku. Swój sukces dziewczęta zawdzięczają w głównej mierze swojej codziennej pracy na treningach w klubie STB Energia Lubliniec, gdzie trenują pod okiem Pani Sonii Wachowskiej.