Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci z Częstochowy zatrzymali agresywnego kierowcę. 36-latek zdenerwował się, gdy jadący za nim kierowca na niego zatrąbił. Zatrzymany wyszedł z auta, kopnął w drzwi samochodu pokrzywdzonego i splunął mu w twarz. Uszkodzenie karoserii zostało wstępnie wycenione na 2 tys. zł.

Kiedy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o drogowym piracie, na miejsce natychmiast wysłał patrole będące w pobliżu. Policjanci ustalili, że kierujący bmw wjechał na skrzyżowanie Alei Najświętszej Maryi Panny i ulicy Kościuszki w Częstochowie i mimo, że mógł dalej kontynuować jazdę, zatrzymał się.

Zaniepokojony kierowca, który jechał za nim zatrąbił, co najprawdopodobniej wywołało falę agresji u 36-latka z bmw. Mężczyzna podszedł do auta pokrzywdzonego, a gdy ten uchylił szybę opluł go i kopnął w drzwi jego samochodu, po czym odjechał. Kilkaset metrów dalej został jednak zatrzymany przez policyjne patrole. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Szczegóły sprawy wyjaśniają teraz śledczy z komisariatu I. O dalszym losie podejrzanego, w tym o jego odpowiedzialności za oplucie pokrzywdzonego, zadecyduje teraz prokurator.


Przypominamy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalna skrzynka mailowa. Pod adres: stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci ze śląskiej drogówki przeanalizują nadesłany materiał pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców agresywnych zachowań, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji.

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Czerwony (gość)

Przecież to słabi kierowcy. Szybcy na prostej a byle zakręcik i bmw zostaje z tyłu. Dziś 2 bmw po prostej wyprzedzały za zakrętem oglądałem ich we wstecznym lusterku. Co na to wasze niunie chłopcy?

HR@ (gość)

takich burakow na drogach publicznym jest hooooo i trochę
to sa osobniki pozbawieni kultury, maja swoje zacietrzewienie atakowac!