Burmistrz Lublińca wręczył nagrody z dziedziny kultury i sportu. Uroczystość odbyła się w lublinieckim MDK ZDJĘCIA LAUREACI

PW, Miasto Lubliniec

W piątek 11 stycznia podczas Koncertu Noworocznego w Miejskim Domu Kultury burmistrz Lublińca Edward Maniura wręczył nagrody i wyróżnienia z dziedziny sportu i kultury.

W sali widowiskowo - kinowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu publiczność miała okazję wziąć udział w Gali Koncertowej "Johann Strauss Show" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Chmielnickiej.

Oprócz części artystycznej, wręczono też nagrody burmistrza Lublińca w dziedzinie sportu i kultury. Edward Maniura wręczył je wspólnie ze swoją zastępczynią Anną Jonczyk - Drzymałą. Poniżej prezentujemy pełną listę laureatów.

NAGRODY BURMISTRZA W ZAKRESIE SPORTU

ZAWODNICY

Karoliny Pilarskiej
Zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza Meta
Złoty medal w Mistrzostwach Polski w maratonie – Dębno 17.04.2018 r.
6 miejsce w Mistrzostwach Polski na 5 km – Warszawa 16.06.2018 r.
7 miejsce w Mistrzostwach Polski w półmaratonie – Piła 02.09.2018 r.
Złoty medal w Mistrzostwach Śląska w przełajach – Mysłowice 03.03.2018 r.

Doroty Kubisz 
Zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza Meta
5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym – Łyse 08-09.09.2018 r.
8 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 km – Warszawa 10.11.2018 r.
5 miejsce w Mistrzostwach Śląska w przełajach – Mysłowice 03.03.2018 r.

Wojciecha Fokczyńskiego 
Zawodnik Wojskowego Klubu Biegacza Meta
Brązowy medal w Mistrzostwach Śląska juniorów w przełajach – Mysłowice 03.03.2018 r.

Zuzanny Luban 
Zawodniczka Społecznego Towarzystwa Badmintona ENERGIA
Brązowy Medal w grze mieszanej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie – Tarnowo Podgórne 11-13.05.2018 r.
Złoty Medal na Polish Open U17 w grze mieszanej – Głubczyce 27.05.2018 r.
Złoty Medal na Internationale Lublin U17 w grze mieszanej – Lublin 30.08.-01.09.2018 r. 
powołana do Kadry Narodowej w 2018 r.

Agnieszki Foryty
Zawodniczka Społecznego Towarzystwa Badmintona ENERGIA
Brązowy Medal w grze podwójnej kobiet na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie – Białystok 5-7.10.2018 r.
Srebrny Medal w grze mieszanej na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie - Białystok 5-7.10.2018 r.
zawodniczka powołana do Kadry Narodowej Juniorów 2018 r., wzięła udział w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów w Badmintonie – Kanada listopad 2018 r.

Krzysztofa Podobińskiego 
I miejsce w II Lubuskich Zawodach w Sportowych Rajdach Konnych zawody Regionalne klasa L – Nowe Polichno 3-4.08.2018 r.
II miejsce w zawodach Kawaleryjskich o puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu - Opole 18.08.2018 r.
I miejsce na zawodach międzynarodowych CEN w klasie P – Malichów 31.08-01.09.2018 r.

Kamila Kicińskiego
Zawodnik Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite – Sosnowiec 21.04.2018 r.
I miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jelenia Góra 19-20.05.2018 r.
II miejsce w Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF – Radom 24-25.11.2018 r.

Wiktorii Kubackiej
Zawodniczka Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite – Sosnowiec 21.04.2018 r.
I miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jelenia Góra 19-20.05.2018 r.

Emilii Bury 
Zawodniczka Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite – Sosnowiec 21.04.2018 r.
II miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jelenia Góra 19-20.05.2018 r.
I miejsce w konkurencji kumie (walka) i III miejsce w konkurencji kata w Otwartym Pucharze Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata – Wieliczka 27.11.2018 r.
II miejsce w Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF – Radom 24-25.11.2018 r.

Marcina Grabińskiego 
IV wynik w maratonie w kat.T11 niewidomy z przewodnikiem w TCS New York Marathon 42.195km – New York 04.11.2018 r.
I miejsce na 5000m Mistrz Polski, III miejsce skok w dal, w 46 Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce – Bydgoszcz 8-10.06.2018 r. 
I miejsce w kategorii osób niewidomych z przewodnikiem B1 w 6 Orlen Warsaw Marathon 42.195km – Warszawa 22.04.2018 r.
I miejsce w kategorii niewidomych z przewodnikiem B1, 5 PZU Cracovia Półmaraton 21.097km – Kraków 14.10.2018 r.
II miejsce open w VII Bieg na Tak 11.4km – Poznań 12.05.2018 r.
II miejsce open 10 Run of Spirit 10km – Berlin 21.05.2018 r.

Szymona Zająca
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Denisa Macioła 
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Dominika Pietrzika
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Filipa Kasperczyka
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Oliwera Szwedzińskiego
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Nikodema Maciejewskiego
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Jakuba Mikołajczyka
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

TRENER

Adama Ślęzaka
Trenera w Akademii Sportowej
Za osiągnięcia w pracy trenerskiej
W sezonie jesiennym 2018 r. drużyna prowadzona przez trenera Adama Ślęzaka zajęła I miejsce w III Śląskiej Lidze Wojewódzkiej w kategorii Młodzik D1 (rocznik 2006 i młodsi) i uzyskała awans do II Śląskiej Ligi Wojewódzkiej Młodzik D1, w której będzie uczestniczyć w sezonie wiosennym 2019.

WYRÓŻNIENIE DLA:

Wyróżnienie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4
Jakuba Kierzeka
Przemysława Migonia
Mateusza Grobelnego
Szymona Musialika
Kacpra Dyli
Kamila Bonka
Marty Radek
Agnieszki Marcinkowskiej

Uczniowie wykazali się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie sportu zdobywając laury na zawodach o randze ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Tym samym przyczynili się do rozsławienia imienia szkoły w województwie oraz stali się ambasadorami miasta Lublińca.

NAGRODY BURMISTRZA MIASTA LUBLIŃCA  W DZIEDZINIE KULTURY DLA:

Agnieszki Raj-Kubat
za osiągnięcia artystyczne w 2018 roku:
scenariusz i reżyserię spektakli Teatru po Pracy - 
„Nie taki sam”, „Alejchem Szalom” „Tu i teraz” 
oraz reżyserię i współautorstwo projektu „ Na pierwszy znak”

Julii Sekulskiej
za osiągnięcia artystyczne w 2018 roku:
II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Vivaldi 340”- 
Wieliczka 2018;
II miejsce w Przeglądzie piosenki młodzieżowej w ramach kampanii 
„Twoje TAK ma znaczenie” - Lubliniec 2018;
III miejsce w Koszęcińskiej Kuźni Talentów – Koszęcin 2018 .

Aleksandry Filipiak
za upowszechnianie kultury w środowisku lokalnym 
poprzez prowadzenie warsztatów pisania ikon 
oraz kierowanie grupą ikonopisarzy w Lublińcu

WYRÓŻNIENIA BURMISTRZA MIASTA LUBLIŃCA W DZIEDZINIE KULTURY DLA:

Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej
pod batutą Bartłomieja Pięty działającej przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu
za szczególne osiągnięcia artystyczne w 2018 roku, upowszechnianie kultury w środowisku lokalnym 
oraz promocję dokonań artystycznych na forum krajowym i międzynarodowym „Teatru po Pracy”,
działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury 
w środowisku lokalnym

Burmistrz Edward Maniura podziękował też za zaangażowanie i wieloletnią pracę w Lublinieckiej Radzie Sportu:

Zygmuntowi Anczokowi - przewodniczącemu Lublinieckiej Rady Sportu
Soni Wachowskiej - członkini Lublinieckiej Rady Sportu
Adamowi Richterowi - zastępcy przewodniczącego Lublinieckiej Rady Sportu
Jarosławowi Wachowskiemu - zastępcy przewodniczącego Lublinieckiej Rady Sportu
Tomaszowi Mańce - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Tomaszowi Rybakowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Henrykowi Maniurze - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Markowi Szwedzińskiemu - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Bogusławowi Plewce - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Grzegorzowi Lancmanowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Cezaremu Białasowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Sebastianowi Kaczmarczykowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Krzysztofowi Koselskiemu - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3