Bieg Urbana w Strzebiniu. To była jubileuszowa X edycja zawodów

Tomasz Klyta
X edycja Biegu Urbana w Strzebiniu
X edycja Biegu Urbana w Strzebiniu Tomasz Klyta
Bieg Urbana w Strzebiniu. Za nami jubileuszowa, bo już dziesiąta edycja tej imprezy. Poza biegiem, odbył się również marsz nordic walking na 7 km. W sumie w zawodach uczestniczyło ponad 100 zawodników.

X Bieg Urbana w Strzebiniu połączony z IV Marszem Nordic Walking. Tradycyjnie, przed startem biegu, zawodnicy udali się na krótką modlitwę do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Meta zlokalizowana była przed Domem Kultury.

W kategorii Open, najszybciej dystans 10 km pokonał Jarosław Grabowski z klubu Florian Zajączki Drugie. Za nim, na mecie pojawił się Martin Sobota z Chróścic a trzecie miejsce zajął Krzysztof Mercik z Kochanowic. Wśród kobiet, pierwsza na mecie pojawiła się Magdalena Droździk z WKB Meta Lubliniec. Drugie miejsce zajęła Emilia Gruca ze Strzebinia a na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Frąckowiak z JW 3444.

Nie było niespodzianki w marszu nordic walking. Kolejny już raz marsz wygrał przedstawiciel gospodarzy a zarazem jeden z organizatorów zawodów czyli Bogdan Cyrus. Drugie miejsce zajął Piotr Niechwiejczyk z Opel Active Team a trzecie Karol Schroder z Silesia Nordic Team. Wśród kobiet, trasę 7 km najszybciej pokonała Marzena Spychała z Wesoły Borsuk Team, za nią na mecie pojawiła się Henryka Baruch z Dąbrowy Górniniczej a na podium stanęła jeszcze Anna Szczepańska z Suchej Góry.

Ponadto organizatorzy przewidzieli również nagrody dla osób z poszczególnych kategorii wiekowych, oraz dla najlepszych mieszkańców Strzebinia.

Zdarzył się też nieprzyjemny incydent. Pochodzący z Piekar Śląskich, 46 - letni biegacz zasłabł około 200 metrów przed metą.Przez kilkadziesiąt minut był nieprzytomny. Zabrało go pogotowie ratunkowe. Pierwszej pomocy udzieliła m.in. jedna z kobiet startujących w biegu na 10 km, która widziała zasłabnięcie biegacza.