Bieg Sylwana 2015 w Patoce zainaugurował tegoroczną edycję imprezy [ZDJĘCIA]

AKC
Nadleśnictwo Lubliniec wraz z Wojskowym Klubem Biegacza Meta Lubliniec po raz kolejny zorganizowali „Bieg Sylwana”. Był to pierwszy z trzech 10 kilometrowych leśnych biegów przełajowych rozegranych w każdej z trzech części Nadleśnictwa Lubliniec.

Sobotni Bieg Sylwana 2015 zgromadził na starcie łącznie 84 osoby, w tym 17 dzieci. Najszybciej przełajową 10 km trasę pokonali reprezentanci Wojskowego Klubu Meta z Lublińca. Zwyciężył Daniel Dulski, a wśród kobiet Karolina Pilarska.

W kategorii dzieci do 9 lat na dystansie 0,5 km najlepsza była Alicja Mirek (Nadleśnictwo Lubliniec), w kategorii
dzieci 9-15 lat na odcinku 1,2 km tryumfował Karol Kubisz z WKB Meta Lubliniec

Kolejna edycja „Sylwana” odbędzie się 13 czerwca Lublińcu, a sezon zakończy ostatni z trzech biegów, który zostanie rozegrany 10 października w zachodniej części nadleśnictwa, obrębie Dobrodzień – Leśnictwo Rędziny.

Każdy z tych obszarów reprezentuje odmienne walory przyrodniczo-krajobrazowe, co daje niepowtarzalną możliwość poznania różnorodności lasów Nadleśnictwa Lubliniec podczas biegania.

Z kolei w niedzielę, w Łodzi rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet w maratonie. W gronie 1167 uczestników, klub Meta Lubliniec reprezentowało 7 osób.

Najlepiej w rywalizacji kobiet spisała się Diana Gołek, zajmując 8 miejsce w Mistrzostwach Polski. Na miejscu 9. z nowym rekordem życiowym uplasowała się Dorota Kubisz.