Bieg Katorżnika 2018. Kto wygrał w poszczególnych kategoriach i jak wypadli zawodnicy z powiatu lublinieckiego

PW
Czternasta już edycja tej wyjątkowej imprezy, organizowanej przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” i Jednostkę Wojskową Komandosów, jak zwykle przyniosła wiele emocji i niecodziennych „atrakcji”. Zobaczcie kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach oraz czy w czołówce znaleźli się zawodnicy z naszego powiatu.

Ucieczkę Zakładników wygrała drużyna „Cisi i waleczni” (Malach, Trocha). Drugie miejsce zajęła drużyna „Damy Radę” (Adamus, Królik), trzecie natomiast „Hardcorowe Wychylylybymy” (Górski, Arusztowicz). W biegu, który wystartował o godz. 10.00, zwyciężył Patryk Buszta (21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Rzeszów). Szóste miejsce zajął w tej rywalizacji Roman Koselski (Drink Team, Lubliniec). Bieg drużynowy zakończył się zwycięstwem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w składzie: Patryk Buszta, Grzegorz Wójs, Damian Horbowy i Marcin Nowak, przed ekipą Jednostki Wojskowej Komandosów (Łukasz Christ, Tomasz Piskoń, Jacek Bajda i Szymon Christ) oraz Drink Team (Roman Koselski, Mikołaj Mitura, Krzysztof Dłużyk i Marcin Trzepizur). Wśród uczestników biegu z godz. 11.00 najlepszy okazał się Artur Pelo (7 Brygada Obrony Wybrzeża, Słupsk).

Bieg VIP-ów i Sponsorów wygrał trzeci przed rokiem Grzegorz Sikora z Pawonkowa, który wyprzedził Roberta Pateraka (Grodziec) oraz Tomasza Maniurę - dyrektora Oblackiego Centrum Młodzieży w lublinieckim Kokotku. Z kolei Bieg Dziennikarzy w tym roku padł łupem Adriana Pawłowskiego (Szept Postomina). W biegu rozegranym o godz.12.00 (tylko kobiety) triumfowała Zuzanna Głombiowska (BigYellowFoot Adventure Team, Gdynia). Błażej Horzela z Radzionkowa zwyciężył wyścig, który rozpoczął się godzinę później. Bieg z godz. 14.00 to wygrana Kamila Pupkowskiego (ALGRAF RACE TEAM, Skwierzyna), a z godz. 15.00 - Przemysława Głoskowskiego (Adrenaline Rush, Brudzeń Duży).

Pierwszy w Mikro Katorżniku wśród chłopców był 8-letni Bartosz Juszczyk z Rybnika, wśród dziewcząt natomiast wygrała 8-letnia Julia Mularczyk z Włoszczowej (siódma była lublińczanka Paulina Prandzioch z Lentex team). W chłopięcym Mini Katorżniku najszybszy okazał się Piotr Kuźmicki (MKS Parasol Wrocław), ale blisko podium znaleźli się zawodnicy z naszego powiatu: Wojciech Wilczyński (Lentex team, Lubliniec) był piąty, Tobiasz Gadecki (ZK Sieraków, Lubliniec) szósty, Seweryn Gadecki (ZK Sieraków, Lubliniec) siódmy, Kacper Koselski (WKB Meta Lubliniec, Lubliniec) ósmy, a Dominik Pietrzik (SP nr 3 Lubliniec, Lubliniec) uplasował się na dziewiątej pozycji. Mini Katorżnik w wersji dziewczęcej to wygrana Martyny Wieczorek (Sieraków Śląski) przed Aleksandrą Pyką (Office System Team, Lubliniec), Oliwią Cybulską z Legionowa oraz Alą Mirek (Nadleśnictwo Lubliniec, Lubliniec).

W Małym Katorżniku chłopców reprezentanci naszego powiatu dominowali. Wygrał Wojciech Fokczyński (WKB Meta Lubliniec, Lubliniec) przed: Łukaszem Foksem (ZSOT Lubliniec, Lubecko), Sławkiem Benszem (WKB Meta Lubliniec, Lubliniec) i Dominikiem Koselskim (WKB Meta Lubliniec, Lubliniec). Ponadto ósmy był Emil Bodzioch (ZK sieraków, Lubliniec). Dziewczęcy Mały Katorżnik padł łupem Olgi Grabowskiej (Kusy Warszawa), która wyprzedziła inną warszawiankę Nastazję Lewandowską oraz Julię Kwokę ze Strzebinia, startującą w barwach WKB Meta Lubliniec. Szósta była Wiktoria Imiołczyk (ZK sieraków, Lubliniec).

Tegorocznego Katorżnika Babci i Dziadka wygrał 69-letni Bogdan Bykowski (Bractwo Biegaczy Z-Gora, Stary Kisielin).