Bieg Katorżnika 2015 był wyjątkowo ekstremalny. Obok wielu przeszkód, dodatkową była pogoda FOTO

AKC
Bieg Katorżnika 2015 zgromadził ok. 1,4 tys. zawodników z całego kraju, jak również zza granicy - z Holandii, Niemiec, Czech, Austrii, Francji, Węgier i Ukrainy. Pochodzenie czy miejsce zamieszkania nie miało jednak żadnego znaczenia. Na trasie wszyscy musieli zmagać z takimi samymi przeszkodami.

Aż 3 tony podków, trofeum w Biegu Katorżnika 2015, zawisło na szyjach zawodników, którzy wystartowali w tegorocznej, 11. edycji imprezy. Ze względu na fakt, że upały wysuszyły niektóre wodne przeszkody, organizatorzy - Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec, zdecydowali o wydłużeniu trasy o ok. 2 km.

Najlepszym duetem Ucieczki Skazańców (okazali się Bartosz Korzekwa i Michał Kujawa z Bang Bang, którzy dobiegli do mety w czasie 2:56:51. Drudzy na mecie zameldowali się Żeglarze, czyli Krzysztof Miczko i Wiesław Ziółkowski (3:00:58). Ostanie miejsce na podium zajął duet Cichy Przenik w składzie Dariusz Plaza i Lech Tillack
(3:01:45).

Liderem Mikro Katorżnika został Ignacy Kosmala z Unii Racibórz (0:10:16) przed Zuzanną Górniak z Zawodzia (0:10:57) i Aleksandrem Kosinem z kieleckiej grupy Olek Biega (0:11:45).

Zwycięzcą Mini Katorżnika został Mateusz Orywał z SP Eureka Poznań (0:14:23), miejsce 2. zajął Jerzy Lasecki z Team Senator Lasecki Bobolice (0:14:26), a miejsce 3. Jakub Rumin z Częstochowy (0:14:53).

W kategorii Mały Katorżnik najlepszy był Patryk Pietrzok z Olesna, reprezentujący Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec (0:26:33), jako drugi dystans 2 km pokonał Mieszko Masłowski z Tarnowskich Gór, trzeci na mecie był Kamil Bordo z SMS Racibórz (0:28:27).

Bieg Babci i Dziadka wygrał Marian Adamus z Klubu Seniora działającego przy bytomskiej kopalni Bobrek (0:41:46) przed Bogdanem Bykowskim z Bractwa Biegaczy Zielona Gór (0:41:48). Miejsce 3. zajął Zbigniew Prokopowicz z Wałbrzycha (0:55:54).