WKB Meta Lubliniec wspina się na kolejne szczeble podium

AKC
WKB Meta Lubliniec: Karolina Pilarska i Marcin Błaziński
WKB Meta Lubliniec: Karolina Pilarska i Marcin Błaziński Fot. WKB Meta
WKB Meta Lubliniec może liczyć na swoich biegaczy. W dobiegającym końca sezonie biegowym czołowi zawodnicy Mety nie schodzą poniżej pewnego poziomu sportowego, czyli miejsc poza podium.

WKB Meta Lubliniec w ostatnim czasie pochwalić się mogła sukcesami swoich zawodników na krótszych dystansach. Ich domeną stał się dystans 10 km.

Po mistrzostwach Polski (brąz Marcina Błazińskiego, szóste miejsca Karoliny Pilarskiej) nasza para eksportowa najpierw solidarnie wywalczyła drugie miejsca w Uniejowie, by tydzień później poprawić się o jedną pozycję czyli zwyciężyć w Ostrowie Wlkp.

Dodatkowo zwycięstwo Karoliny zostało okraszone nowym rekordem klubu. 10 km trasę pokonała w 36 min i 14 sek. W tych biegach wysokie 6 i 5 pozycje wywalczyła Agnieszka Kuzyk.

Za to najstarsza ale i najbardziej wytrzymała Ewa Kasierska w Katowicach, pokonując 123,048 km, zdobyła 6. miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu 24-godz.

Kolejnym ciekawym występem było ukończenie Maratonu w Dublinie przez Romana Polko, a to z tego powodu, że Irlandia została 47 krajem, gdzie swoją stopę postawił zawodnik WKB Meta Lubliniec.