Marcin Błaziński został Mistrzem Polski 23 Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS

Zbigniew Rosiński
Błaziński Mistrzem Polski Półmaratonu PHILIPS
Błaziński Mistrzem Polski Półmaratonu PHILIPS Fot. ARC WKB Meta Lubliniec
Marcin Błaziński został Mistrzem Polski 23 Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS, który odbył się 8 września w Pile. Błaziński wbiegł na metę pokonawszy 21 kilometrów w czasie 1:05:04.

Dwa pozostałe medale przypadły biegaczom LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, Pawłowi Ochalowi i Emilowi Dobrowolskiemu.

W ogólnej klasyfikacji Marcin Błaziński zajął trzecie miejsce. Wyprzedzili go zawodnicy z Kenii - Joshua Maing Munywoki (01:03:05) i Martin Muia Mukule (01:04:09). Mukule trzykrotnie w karierze wygrywał półmaratony w Polsce - w Pile, w 2011 i w tym roku, w Warszawie i Poznaniu.

Marcin Błaziński przed rokiem był wicemistrzem Polski w półmaratonie, a w tym zdobył brąz na dystansie 10000m.

Bieg pań wygrała Olga Ochal (1:14:18) przed Ukrainką Swietłaną Stanko (1:15:59) i Izabelą Trzaskalską (1:18:11). Czwarta była Karolina Pilarska, zawodniczka Mety, która czasem 1:19:06 ustanowiła nowy rekord klubu.

W osiągnięciu lepszych rezultatów czasowych przeszkodził upał. Że nie było łatwo niech świadczy przypadek Dariusza Laksy, który na pierwszych pomiarach czasu biegł z pierwszą dwudziestką by w konsekwencji tylko dojść do mety na 1615 pozycji. 29 września nasz mistrz zmierzy się z najlepszymi długodystansowcami na świecie startując w elicie Maratonu Berlińskiego.

Z innych ciekawych wyników na uwagę zasługują dwa drugie miejsca Katarzyny Żurek w Biegu Morskiego Komandosa i Biegu Zbiega. To dwie trudne terenowe imprezy wzorowane na lublinieckim katorżniku. Warto też odnotować start Juranda Irlika na portugalskiej Maderze, który wydatnie rozszerza granice zdobyczy klubu.

Na marginesie mamy apel klubu o pomoc w wynajęciu małego (kawalerki) mieszkania w Lublińcu lub okolicy dla świeżo upieczonego Mistrza Polski. Na pewno taki lokator nie jest uciążliwy. Nie pali, nie pije i wcześnie chodzi spać.